Aktualności

Leitz IQ Optimax – nowe rozwiązanie wśród niszczarek dokumentów

Już niebawem w naszej ofercie pojawi się nowy model niszczarki od producenta Leitz – IQ Optimax. Poniżej można zapoznać się z właściwościami urządzenia oraz przeczytać o innowacyjnym rozwiązaniu, jakie zostało zastosowane przy jego konstrukcji.

 


 

Leitz IQ OptiMax to innowacyjna i stylowa niszczarka, która zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa niszczonych dokumentów oraz daje pewność, że cały proces przebiegnie bezproblemowo. Oferuje poziom bezpieczeństwa DIN 5 – niszczy do 10 kartek A4, tnąc je na mikrościnki.

 

 

Niszczarka IQ OptiMax posiada unikalną technologię obrotowego pojemnika (Bin Rotation Technology – BRT), która zwiększa jego pojemność o 33%*. Obrotowy pojemnik na ścinki zapewnia równomierne rozprowadzanie ścinków, zapobiegając tworzeniu się piramidy, co pozwala zmieścić w nim dodatkowych 140 kartek A4, zanim będzie wymagał opróżnienia. Technologia obrotowego pojemnika eliminuję konieczność wyciągania lub potrząsania pojemnikiem; wskaźnik „pojemnik pełny” aktywuje się tylko wtedy, gdy pojemnik osiągnie 100% wypełnienia. Duży, 35-litrowy pojemnik na ścinki zmieści do 550 pociętych kartek A4 – podczas pracy podświetla się na niebiesko, zapewniając lepszą widoczność procesu niszczenia.

*Testom poddany został model Optimax w wersji z obrotowym pojemnikiem oraz bez tej technologii

Intuicyjny obrotowy wyświetlacz LED wyświetla na czerwono komunikaty ostrzegawcze, np. o zapełnienia pojemnika czy otwartych drzwiczkach. Niszczarka Leitz IQ OptiMax to uniwersalne urządzenie, które sprawdzi się w każdym środowisku pracy – pracuje bardzo cicho, jest niezwykle wytrzymała i posiada elegancki wygląd. Może pracować nieprzerwanie przez 120 minut.

 

Właściwości urządzenia:

 • Niszczy do 10 kartek A4 (80 g/m²) w zaledwie 10 sekund – tnie na mikrościnki, wysoki poziom bezpieczeństwa P5
 • Unikalna technologia obrotowego pojemnika (BRT) zwiększa jego pojemność o 33% i znacznie ogranicza bałagan podczas jego opróżniania. *Testom poddany został model Optimax w wersji z obrotowym pojemnikiem oraz bez tej technologii
 • Duży, 35-litrowy pojemnik na ścinki zmieści do 550 pociętych kartek A4, zanim wymagać będzie opróżnienia; większa o 33% pojemność (+140 kartek A4) w porównaniu do niszczarek bez technologii BRT.
 • Dynamiczny obrotowy wyświetlacz LED wyświetla komunikaty ostrzegawcze o zapełnieniu pojemnika, otwartych drzwiczkach, przegrzaniu lub przeciążeniu urządzenia.
 • Niezwykle cicha praca urządzenia – gwarantuje niezakłócony spokój w miejscu pracy (pod warunkiem regularnego stosowania arkuszy Leitz do oliwienia ostrzy)
 • Niszczy zszywki i spinacze, nie ma potrzeby ich wcześniejszego usuwania.
 • Pracuje przez 2 godziny / 120 minut bez przerwy, zapewniając tym pełen komfort pracy – przeznaczona do użytku biurowego
 • Technologia zapobiegania zacięciom – urządzenie zatrzymuje się automatycznie i cofa papier, jeżeli w podajniku umieszczonych zostało zbyt wiele kartek
 • Niszczarka ma okrągły kształt, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca, umożliwiając optymalne wykorzystanie przestrzeni.
 • Łatwa do przesuwania dzięki czterem wysokiej jakości kółkom.
 • Gwarancja: 2 lata + 1 rok – zarejestruj urządzenie, aby przedłużyć gwarancję o rok


 

Niszczarka dostępna będzie do kupienia tutaj.